Fabryka Czystości Warszawa

czyszczenie tapicerowanej sofy

5 zasad czyszczenia mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane są chętnie wybierane ze względu na trwałość i szeroką gamę kolorystyczną. Jednak codzienne użytkowanie kanap, foteli i łóżek można spowodować pojawienie się zacieków lub zabrudzeń. Jeśli spotkasz plamę na tapicerce, to nie wpadaj w panikę. Poznaj 5 zasad bezpiecznego usuwania zabrudzeń z materiału.

Przed czyszczeniem odkurz mebel

Podstawowa zasada o jakiej nie należy zapominać jest odkurzanie, które pozwoli na wstępne usunięcie kurzu i innych nieczystości. Po drugie, im szybciej zaczniesz usuwać plamę, tym będzie większa szansa, że sprzątanie zakończy się sukcesem, ponieważ najtrudniej usuwa się plamy, które dawno zdążyły zaschnąć.

Pamiętaj, że w niektórych przypadkach samodzielne usuwanie plam może sprawić, że zabrudzenia wnikną głębiej w strukturę materiału lub spowodują powstanie zacieków. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje kanapy lub sofy zostaną profesjonalnie wysprzątane to skorzystaj z naszej oferty czyszczenia tapicerki w Warszawie i ciesz się odświeżonym meblem.

Używaj detergentu zgodnie z przeznaczeniem

Tekstylia bardzo szybko chłoną płyny. Korzystając z detergentu zastosuj nasączoną ściereczkę lub gąbkę i unikaj wylewania produktu bezpośrednio na powierzchnię mebla. Niemałą rolę odkrywają także akcesoria sprzątające. Materiał jest co prawda odporniejszy na ścieranie niż skóra, jednak wystrzegaj się korzystania ze szczotek i intensywnego szorowania tapicerki.

Decydując się na środek piorący, pamiętaj, by uważnie przeczytać ulotkę od producenta, by mieć pewność, że stosowany preparat przeznaczony jest do tekstyliów. Doczytaj czy możesz go stosować na mokro, a przed jego aplikacją na plamę, nałóż odrobinę produktu w niewidocznym miejscu, by sprawdzić, czy materiał nie blaknie w kontakcie ze środkiem czyszczącym.