Dezynfekcja ozonem Warszawa – pozbądź się wirusów i bakterii

Ozon to gaz, który ze względu na silne właściwości utleniające ma niezwykle efektywne działanie biobójcze, jest nawet 50-krotnie skuteczniejszy od chloru. Powszechnie wykorzystuje się go przy odkażaniu różnego rodzaju pomieszczeń. Nasze przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym generatorem ozonu, który wytwarza ten gaz w odpowiednim stężeniu, a to bardzo ważne, gdy chce się uzyskać optymalny efekt. Zajmujemy się dezynfekcją ozonem w Warszawie. Oferujemy usługę lokalnie i w bliskich okolicach stolicy. Odkażamy głównie budynki mieszkalne, lokale gastronomiczne i biurowe. To jednak nie wszystko, oferujemy także cykliczne ozonowanie wnętrz samochodowych.

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń znajduje zastosowanie w różnych branżach i sektorach działalności. Przede wszystkim jest stosowane w miejscach, gdzie higiena i czystość mają kluczowe znaczenie, takich jak szpitale, przychodnie, laboratoria czy gabinety stomatologiczne. Wykorzystywane jest też w przemyśle spożywczym, hotelarstwie, gastronomii czy sektorze usługowym. Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym ozonowanie może być także stosowane w domach prywatnych, zwłaszcza w przypadku walki z alergenami, pleśnią czy nieprzyjemnymi zapachami. Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia ludzi, jak i dla środowiska.

Czy stosowanie ozonu do dezynfekcji jest bezpieczne?

Przy zachowaniu podstawowych środków ostrożności ten sposób odkażania pomieszczeń jest w pełni bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt. Podstawowy warunek, jaki musi być spełniony, to odpowiednie przygotowanie oraz zabezpieczenie ozonowanego pomieszczenia. Przed rozpoczęciem prac, należy opróżnić pomieszczenie z osób, zwierząt oraz roślin. Warto też zabezpieczyć przedmioty wykonane z materiałów wrażliwych na działanie ozonu, takich jak guma czy plastik. Po zakończeniu procesu ozonowania pomieszczenie powinno być dokładnie wywietrzone, aby usunąć ewentualne resztki ozonu. Współpraca z renomowaną firmą zajmującą się profesjonalnym ozonowaniem pomieszczeń to gwarancja bezpieczeństwa.

Zalety ozonowania pomieszczeń

Właściwości biobójcze tego gazu sprawiają, że doskonale radzi sobie z neutralizowaniem wszelkiego rodzaju patogenów. Jego działanie jest dla nich bezwzględne, ale równocześnie pozwala na bezpieczne stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, jest też przyjazny dla alergików. Aby ozonowanie było skuteczne, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim, warto zdecydować się na usługę profesjonalnego ozonowania pomieszczeń, realizowaną przez doświadczone firmy specjalizujące się w tej dziedzinie. Dzięki temu masz pewność, że proces ozonowania zostanie przeprowadzony prawidłowo i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Zalety ozonowania pomieszczeń:

  • skuteczna likwidacja drobnoustrojów, w tym roztoczy oraz innych silnych alergenów,
  • forma gazu pozwala na dodarcie do trudno dostępnych miejsc,
  • niszczy grzyby, pleśnie, wirusy i bakterie,
  • na długi czas neutralizuje przykre zapachy.

Jednak największą zaletą ozonu jest to, że w odróżnieniu od innych odkażaczy gaz ten eliminuje źródło powstawania patogenów, a co za tym idzie, znika też przykry zapach.

Zobacz także: Czyszczenie materacy z roztoczy

KONTAKT

zapraszamy do nas

Jeśli szukasz profesjonalnej rzetelnej firmy do wykonania kompleksowej usługi prania lub czyszczenia

509 556 776
fabrykaczystosciwarszawa@gmail.com