Fabryka Czystości Warszawa

skórzana kanapa

Jak przebiega czyszczenie skórzanych mebli i ich konserwacja?

Meble ze skóry są symbolem klasy, luksusu i elegancji, a ich odpowiednia pielęgnacja to klucz do zachowania ich w dobrym stanie na długi czas. Skórzana tapicerka to bardzo efektowny, lecz także delikatny i wymagający materiał, który wymaga regularnego nawilżania oraz delikatnego czyszczenia.

Zabrudzenia usuwaj wilgotną ściereczką

Skóra to bardzo atrakcyjny, ale jednocześnie delikatny materiał, dlatego preparaty do jej czyszczenia powinny być nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. Przede wszystkim, pamiętaj o regularnym odkurzaniu skórzanych mebli, upewniając się przy tym, że usuwasz kurz i brud ze wszystkich zakamarków. Lekko zabrudzone, gładkie powierzchnie wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką.

By nie niszczyć skóry, nie należy jej mocno trzeć. Z tego powodu, pamiętaj o stosowaniu delikatnej ściereczki z mikrofibry. Niekiedy domowe sposoby usuwania zabrudzeń mogą doprowadzić do uszkodzenia delikatnych struktur skóry. Wtedy koniecznie zwróć się po pomoc do profesjonalistów. W takiej sytuacji, skorzystaj z naszych usług czyszczenia narożników w Warszawie.

Krem ochronny zabezpieczy skórę na przyszłość

Skórzane meble, zwłaszcza te, które są intensywnie użytkowane, naturalnie się starzeją. Chcąc spowolnić ten proces, warto zadbać o ich regularną konserwację. Po każdym czyszczeniu, warto na skórzaną powierzchnię położyć krem ochronny. Pozwoli to nie tylko zabezpieczyć materiał przed kolejnymi zabrudzeniami, lecz także sprawi, że tapicerka będzie miękka i przyjemna w dotyku.

Upewnij się, że stosowane przez Ciebie preparaty nie zawierają szkodliwych rozpuszczalników, które mogą naruszyć skórzaną tapicerkę. Na etykietach powinno być napisane, że są to środki do skóry. Pamiętaj, że odpowiednia ochrona pozwoli meblom zachować ponadczasowy wygląd przez długie lata.