Fabryka Czystości Warszawa

sprzątanie wnętrza samochodu

Jak przygotować wnętrze auta do sprzedaży?

Wiele osób decydujących się na sprzedaż samochodu zastanawia się nad tym, w jaki sposób uzyskać korzystną cenę. Podstawą jest oczywiście stan techniczny auta, ale nie można zapominać o tym, jak istotny jest aspekt wizualny danego pojazdu. Większość osób ocenia samochód najpierw oczami, dlatego tak ważne, aby zadbać o staranne wyczyszczenie pojazdu, a także przygotowanie go do jazdy próbnej z potencjalnym kupcem. Ze względu na dużą konkurencję na rynku, warto zadbać o jak najlepszą prezencję pojazdu i odpowiednie przygotowanie do transakcji sprzedaży-kupna. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Każda osoba zainteresowana kupnem samochodu chciałaby obejrzeć wnętrze auta i usiąść za jego kierownicą. Zakup pojazdu wiążę się z niemałym wydatkiem, więc potencjalny kupiec zwraca uwagę na wszystkie drobne szczegóły, które pozwoliłyby na obniżenie ceny. Dlatego warto odpowiednio przygotować wnętrze – odkurzyć wnętrze, umyć szyby i lusterko wsteczne, wyczyścić i wytrzeć deskę rozdzielczą. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się praniem foteli samochodowych. Wszystkie te czynności sprawią, że auto na żywo zaprezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach z ogłoszenia.

O czym pamiętać przy sprzedaży auta?

Sprzedaż auta to nie tylko dokładne wyczyszczenie pojazdu i jazda próbna z kupcem. Odpowiedzialna sprzedaż oznacza również przygotowanie niezbędnych dokumentów, tj. dowodu rejestracyjnego, potwierdzenia ubezpieczenia, karty pojazdu. Konieczne będzie również sporządzenie umowy kupna-sprzedaży i jej wydrukowanie. Klient może poprosić właściciela o przedstawienie faktur z serwisu lub dokumentów potwierdzających zakup części do samochodu.