Fabryka Czystości Warszawa

czyszczenie wykładziny

Jak wyczyścić wykładzinę biurową w efektywny sposób?

Biuro to wizytówka firmy, jeśli jest czyste i zadbane pozostawi dobre wrażenie u osób, które w nim były. Jest to również przestrzeń publiczna, w której podłoga jest bardzo mocno eksploatowana. Jeśli jako wykończenie podłogi zastosowano wykładzinę dywanową, należy systematycznie o nią dbać, aby jak najdłużej zachowała dobry wygląd. W jaki sposób dbać o wykładziny w biurze i dlaczego warto skorzystać z usług specjalistycznych firm?

Jak zadbać o wykładzinę?

Pierwszą zasadą, która pomoże nam przedłużyć żywotność i estetyczny wygląd wykładziny jest jej regularne odkurzanie. Piasek, ziemia i cząsteczki brudu mają ostre krawędzie, które pod wpływem nacisku wbijają się w wykładzinę, uszkadzając jej powierzchnię i rozwarstwiając włókna. Jak często odkurzać? W obiektach, w których przewija się duża liczba osób, zaleca się, by wykładzina była odkurzana codziennie. Jest to szczególnie ważne w zimie – sposobem, który może pomóc w utrzymaniu czystości w tym okresie, jest zastosowanie wycieraczek wejściowych. Potrafią one zatrzymać nawet do 80% brudu.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi firmy zewnętrznej?

Kolejną ważną czynnością na drodze do zadbanej wykładziny jest jej regularne pranie –  tu przychodzą na pomoc firmy zajmujące się profesjonalnym praniem wykładzin. Próba zrobienia tego samodzielnie domowymi sposobami może nie być efektywna ze względu na dużą powierzchnię. Ekipy sprzątające są wyposażone w nowoczesny specjalistyczny sprzęt i środki czyszczące, dzięki któremu dogłębnie oczyszczą wykładzinę z wszelkich zabrudzeń. Poza regularnym odświeżaniem wykładzin firmy te specjalizują się także w usuwaniu ciężkich do sprania plam. Specjaliści dobiorą odpowiednią metodę czyszczenia i środki czystości do rodzaju wykładziny, dzięki czemu zachowa ona dobry wygląd na dłużej.