Fabryka Czystości Warszawa

odkurzacz piorący dywan

Pranie dywanu: samemu, czy z pomocą specjalisty?

Dywany są niemal stałymi elementami wystroju wnętrz w większości domów i mieszkań. Jednak, aby zachowały nienaganny, atrakcyjny wygląd, niezbędna jest ich regularna pielęgnacja. Przeczytaj, jakich błędów unikniesz, decydując się na chemiczne pranie dywanów.

Dlaczego nie warto prać dywanu samemu?

Samodzielne czyszczenie dywanu nie jest dobrym pomysłem. Robiąc to nieumiejętnie, bez posiadania odpowiedniej wiedzy i co najważniejsze bez specjalistycznych środków, narażasz się m.in. na rozlanie barwnika. Wzory oraz kolory Twojego dywanu mogą zlać się w jedną, ogromną plamę.

Jeśli próbujesz usunąć za wszelką cenę mocne zabrudzenia, korzystając z niesprawdzonych porad, możesz przyczynić się do nieodwracalnych zmian w kolorze i włóknach dywanu.

Niewłaściwe czyszczenie z użyciem wody oraz pary przyczynia się do pozostawiania nadmiaru wilgoci we włóknach. To z kolei może powodować rozwój pleśni niebezpiecznej dla Twojego zdrowia.

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się plam i zabrudzeń jest skorzystanie z chemicznego prania dywanów w Warszawie.

Zalety korzystania z usług profesjonalnego prania dywanów

Dywany wymają szczególnej pielęgnacji. Nie wystarczy samo odkurzanie czy trzepanie. Brud, który wsiąka głęboko we włókna, najlepiej wyeliminować poprzez pranie chemiczne, oferowane przez profesjonalną firmę.

Specjaliści opierają się na swojej wiedzy i doświadczeniu, a do czyszczenia używają odpowiednich detergentów dopasowanych do danego typu materiału, długości włosia oraz rodzaju zabrudzenia. Po praniu – dywan zostaje prawidłowo wysuszony, co zapobiega pojawieniu się wilgoci i pleśni. Ty z kolei oszczędzasz swój czas i wysiłek.

Systematyczne korzystanie z tej metody przekłada się na doskonałe efekty oraz zapewnia higienę.